"2 אימהות, 2 ילדים וקיר מבני אחד שהיה תקוע באמצע הדירה"

בצד הבעד: דירה עם גינה בת"א, בשכונה מעולה ואפילו סבתא קרובה. בצד הנגד: תכנון צפוף ומקוטע עם חדרים קטנים וקיר בטון שתקוע באמצע הדירה ואי אפשר להזיז. הפיתרון? מהמם. צפו בתמונות

בדירת הגן הדו-קומתית (דופלקס) הזאת שבהדר יוסף מתגוררות שתי אימהות עם שני ילדים קטנים. בנות הזוג רכשו את הדירה בשלב הבנייה, לאחר לא מעט התלבטויות לגביה. מצד אחד, זו דירה גדולה, עם גינה מרווחת בשכונה נהדרת ואפילו נמצאת בבניין בו גרה סבתה של אחת הנשים והיא נהגה לטפס על העצים בגינה של הדירה הזאת ממש. אך מצד שני, התכנון המקורי של הדירה היה צפוף ומקוטע, עתיר מסדרונות וחדרים קטנים.

Untitled-1.jpg
"פתרונות בשחור-לבן לחלל קטן"

550 אלף שקל הושקעו בשיפוץ דירה תל-אביבית קטנה. שולחן האוכל נמצא במרפסת, בחדר הרחצה הסתפקו באמבט ישיבה, וארון דו צדדי מחליף קיר.

 

על תכנון הדירה ברחוב פרישמן החלו לעבוד בשלבי ההריסה של פנים הדירה, שתוכנן כולו מחדש. שטחה של הדירה כ-80 מטרים רבועים, מהם 11 מ"ר מרפסת, ומהמבנה המקורי שלה נותרו רק עמוד ושתי קורות תומכות, שהושארו חשופים, והיום הם מסמנים הפרדה בין המסדרון למטבח.

"כמו גדולה"

"דירה קטנה בתל אביב יכולה להפוך ללופט המרווח שלכם עם תכנון מקורי, שלא מסתתר מאחורי קירות"

 

עדי יניב \ צילום: אביעד בר-נס

"התל-אביבית"

"כשמעצבת פנים ומעצב מוצר משפצים יחד דירה ישנה בלב העיר, השילוב של תקציב מוגבל, חשיבה ייחודית והמון כישרון יוצרים תוצאה מוצלחת במיוחד"

 

אביגייל לאפין-גרא \ צילום: אוהד אשר

קופסאות מגורים: פתרונות חכמים לדירות קטנות בערים הגדולות

"כששטחי המגורים הולכים ומצטמצמים והמחירים מרקיעים שחקים, כל סנטימטר הוא משמעותי. עכשיו צריך לבדוק איך אפשר לתכנן ולעצב חדרים ורהיטים רב שימושיים"

מה מסתתר מאחורי הפאה?

"בדירת 65 מ"ר של רווק תל אביבי שברו את כל הקירות, הסירו את המחיצות ואז התחיל הכיף: החלל תוכנן מחדש סביב קובייה רב תכליתית שכל אחת מפאותיה משרתת אזור אחר. אתם מוזמנים להקיף אותה כמה פעמים שתרצו"

תראה לי את שלך: פסטיבל "בתים מבפנים" 2015 יוצא לדרך

"בין הבתים הפרטיים שייפתחו לראשונה (לצד להיטים חוזרים משנים קודמות) תהיה דירה קטנה בשדרות יהודית בשכונת מונטיפיורי, שעיצבו בני הזוג מיכל אינדיצקי וחגי ויינבלום, היא מעצבת פנים והוא מעצב תעשייתי. האלמנט הדומיננטי בדירה שכל שטחה כ-65 מ"ר, היא קוביית עץ שניצבת במרכז החלל, המכילה מטבח, ספריה ופינת עבודה בפאותיה החיצוניות וחדר אמבטיה בתוכה. הדירה שופצה תוך שימוש בחומרים ירוקים, עץ ממוחזר, ברזל ופורניר במבוק."

בתים מבפנים 2015: הבתים ששווה להציץ לתוכם השנה

"כשמעצבת פנים ומעצב מוצר מתכננים דירת רווק תל אביבי, אי אפשר לבקש תוצאה אחרת שהיא לא מקורית ומיוחדת. הביקור בדירה, בת ה-65 מטרים רבועים בשכונת מונטיפיורי, ימלא אתכם בהשראה נוכח העיצוב המיוחד והפונקציונאלי שנעשה כאן, בניסיון ליצור חלוקת חללים בלתי שגרתית ותנועה חופשית ביניהם: במרכז הדירה ניצבת קוביית העץ שמכילה את רוב הפונקציות בבית: בפאות החיצוניות מוקמו המטבח, הספרייה ופינת העבודה, ובתוכה נמצא חדר האמבטיה. כיאה לדירה שממוקמת בשכונה שפעם הייתה איזור תעשייה ומוסכים, הדירה שופצה בבנייה ירוקה מעץ גלריה ממוחזר, ברזל ופורניר במבוק. לא יודעים מה אתכם, אנחנו שריינו את הסיור כאן ביומנים."

"חמישים חמישים"

"המשרביות שהיו חלק מחזית הבניין עוררו את ההשראה לקו העיצובי של דירת המשפחה התל אביבית – מחווה לעיצוב הישראלי של שנות ה-50. כך, הודגשו אלמנטים שהיו נהוגים אז, הנגרות היוקרתית, השומשום, הוויטרינות, ולכולם ניתנה אינטרפרטציה מודרנית"